ENGELLİ HAVUZU

Engelli Havuzu

Yüzme, engellilerin rahatlıkla yapabildikleri tek spor dalıdır. Bölgede ilk olma özelliği taşıyan Şehitkamil Belediyesi Alleben 1 Yüzme Havuzu Engelli Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndekl özel ekipmanlarla suyun ve sporun tedavi edici etkisi engelli vatandaşlarımızın rehabilitasyonunda kullanılmaktadır. Randevu sistemi ile çalışan Engelli Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli uzman hocaların eşliğinde yüzme sporu yapmalarında yarar görülen engelliler spor yapabilmektedir.

Tesisin girişinden itibaren bire bir ilgi gösterilen ve özel tasarlanmış havuz asansörü ile suya girmeleri sağlanan engelli sporculara kişiye özgü temel hareketler öğretilir. Jakuzi ardımı ile kaslarının çalıştırılması sağlanan engellilerin sosyal hayata katılarak tedavi süreçlerinin hızlandırılması sağlanır.

Her alanda uyguladığı sosyal sorumluluk çalışmaları ile toplumsal gelişmeye katkı sağlayan Şehitkamil Belediyesi, Alleben 2 Yüzme Havuzu’nda hayata geçirdiği proje ile dezavantajlı çocuklara spor yapma imkanı sunmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Çocuk Esirgeme Kurumu’na kalan çocuklara uzman antrenörler eşliğinde yüzme eğitimi verilmektedir.

Yüzme eğitimi alan çocuklar, Türkiye genelinde Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumlan arasında düzenlenen yarışmalara da hazırlanmaktadır.

 

Gaziantep web tasarım