Foto Galeriler

 

 

 

 

 

 

 

Sağlıklı ve kaliteli yaşam için Yüzme Sporu

Faydalı ve eğlenceli bir aktivite olan yüzme sporu; beden gelişimine en fazla katkı sağlayan spor türleri arasındadır. Tüm vücut kaslarının esnek olarak kullanılmasını sağlayan yüzme sporu, insan bedeninin gelişiminde önemli rol oynar. Spor yapmak, insan yaşamına bir disiplin getirir. Bu disiplini en iyi sağlayan spor dallarından biri olan yüzme sporu; çocuklara erken yaşlarda sistemli çalışma alışkanlığı kazandırır.
Yüzme sporu bireysel olduğu kadar, grup olarak da yapılabilen bir spordur. Yüzme sayesinde gençlere ekip çalışması ve takım disiplini aşılanarak sporcuların bedensel, zihinsel ve sosyal gelişimlerine de katkı sağlanmış olur. Yapılan araştırmalar, suyun yumuşaklığının birey üzerinde saldırganlığı azaltan bir etkisi olduğunu ortaya koymuştur. Bu da yüzme sporunun bir başka avantajını ortaya koymaktadır.
Şehitkamil Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Alleben Yüzme Havuzları, her yaş grubuna mensup insanın çağdaş koşullarda spor yapabilmesini sağlayan gelişmiş hizmet kompleksleri konumundadır.
Uluslararası standartlara uygun olarak inşa edilen Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzlarında, tüm vücut kaslarını çalıştırması ve ömür boyu yapılabilmesi sayesinde en faydalı spor dallarından olan yüzme sporunun tüm aktiviteleri gerçekleştirilebilmektedir.

Gaziantep web tasarım