Şehitkamil Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonasına Ev Sahipliği Yapacak

Şehitkamil Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonasına Ev Sahipliği Yapacak

Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzu, Türkiye Su Altı Federasyonu Başkanlığı yurt içi faaliyet programında yer alan yıldızlar ve ümitler kategorisi Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapacak. 19 -21 Haziran 2015 Tarihlerinde yapılacak şampiyonaya 250’ye aşkın sporcu katılacak.

  

 

ALLEBEN YÜZME HAVUZU BİR İLK DAHA İMZA ATACAK 

Ümitler ve Yıldızlar Kategorisinde ilk defa Polonya’da düzenlenecek olan Paletli Yüzme Avrupa Şampiyonasına, katılacak olan milli takım sporcularının belirleneceği Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapacak olan Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzunda, bir ilk daha gerçekleştirilecek olmanın heyecanı yaşanıyor. 7 farklı il ve 19 spor kulübünden 250’e aşkın sporcunun ay – yıldızlı forma için mücadele edeceği Türkiye Şampiyonası ile ilgili değerlendirmede bulunan  Şehitkamil Belediyesi Alleben Yüzme Havuzları Genel Koordinatörü Cengiz Bingül,  “  19- 21 Haziran 2015 Tarihleri arasında Alleben 1 Yüzme Havuzunda Yıldızlar ve Ümitler Türkiye Şampiyonasını icra edeceğiz.  Bu şampiyona birçok ilki bünyesinde barındırıyor. Türkiye genlinde ve ilimizde ilk defa düzenlenecek olan şampiyona sonrasında ümitler ve yıldızlar milli takım kadroları oluşturulacak. Bu şampiyonada ay- yıldızlı mayoyu giymeyi hak ededen sporcularımız Kasım 2015’te Polonya’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek. Ben böylesine önemli bir şampiyonanın Gaziantep’te düzenlenmesine olanak sağlayan Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu Başkanlığına ve su sporları ilgili her etkinlik ve programda olduğu gibi bu şampiyonada bizlere her türlü desteği ve Şehitkamil Belediye Başkanlığımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Şampiyonaya katılacak olan tüm sporcularımıza, antrenör ve idarecilerimize başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

YEŞİL  -  SİYAHLI KULÜBÜN SPORCULARI ŞAMPİYONLUK İÇİN YARIŞACAK

Alleben 1 Yüzme havuzunda gerçekleştirilecek olan Yıldızlar ve Ümitler Kategorisi Paletli Yüzme Türkiye Şampiyonasında 41 Şehitkamil Belediye Sporlu sporcu şampiyonluk için yarışacak. Yeşil – siyahlı kulaçlar 3 yıllık hazırlık sürecinin ardından bu şampiyonada derecelere imza atarak kupa kaldırmayı hedefliyor. Zorlu şampiyonada Türkiye’nin kategorisinde en iyi sporcuları ile karşı karşıya gelecek olan Şehitkamilli sporcular,  bu şampiyonada başaralı bir performans sergileyerek Gaziantep’i en iyi şekilde temsil etmek istiyor.

Gaziantep web tasarım